Pred ogledom filma v kinu, smo si v času razrednih ur ogledali prvi del filma Gajin svet. Nestrpno smo pričakovali 21. oktober 2022. Ker nam je bil film všeč, smo napisali povzetek dneva po skupinah. To je povzetek ene od skupin:

Zjutraj smo zbrali v učilnici. Pojedli smo malico in smo šli vsi na stranišče. V garderobi smo se preoblekli in obuli. Pred šolo smo se zbrali učenci od 4. do 9. razreda. Čakali smo še učence, ki so zamujali. Peš smo se odpravili proti kinu Komuna. Prišli smo v dvorano. Sedli smo na stole. med gledanjem filma smo na skrivaj segli v torbe po prigrizkih. Ker smo bili preveč glasni, nam je učiteljica vzela nahrbtnike. Po filmu smo se seznanili z nevarnostmi, ki pretijo na nas na spletu. Ni bilo preveč »fajn«. Ko smo dočakali konec teh delavnic, smo se odpravili peš prosti šoli. Občudovali smo mesto v jesenskih barvah. V šoli smo si privoščili še prigrizkov, ki so nam ostali. Nato smo se pogovorili o filmu z učiteljico. Sklenili smo, da napišemo kako nam je bil dan všeč.

(Besedilo: Malik, Naxhije, Alex, Mark in Medina, 4. b, foto: Marjeta Bilban)