Spoštovani.
Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je v aprilu objavil Javni poziv za dodelitev računalniške opreme v izposojo v letu 2024. Na voljo so še prenosni računalniki v izposojo, ki so namenjeni najbolj ranljivim skupinam prebivalstva. V nadaljevanju pa dodajamo še nekaj informacij in pojasnil, ki jih opažamo pri trenutni obravnavi vlog.

Nekaj ključnih informacij o javnem pozivu:

Pogoj za prijavo

• Na javni poziv se lahko prijavi starš ali zakoniti zastopnik, ki na dan objave javnega
    poziva izpolnjuje oba pogoja:
    1. je upravičenec do otroškega dodatka, uvrščen v PRVI dohodkovni razred (podatek o dohodkovnem razredu lahko upravičenci preverijo na odloči CSD-ja);
    2. ima vsaj enega otroka, ki je vključen v osnovnošolsko izobraževanje.
  • Vloge, ki ne bodo izpolnjevale pogojev, bodo zavrnjene.
  • Rok za oddajo vloge:
    Vlogo je možno oddati do vključno 22. 6. 2024 oz. do razdelitve razpoložljive računalniške opreme.
  • Na družino pripada izposoja 1 računalnika
  • Starš oziroma zakoniti zastopnik lahko odda samo eno vlogo, ne glede na število otrok, vključenih v osnovno šolo. Prav tako lahko le eden od staršev odda vlogo, ne moreta je oddati oba.
  • Oddaja vloge:
    – Vloga je objavljena na spletni strani www.srips-rs.si.
    – V vlogo starš vpiše svoje podatke, ne podatke otroka. Izpolniti je potrebno vsa obvezna polja, jo podpisati in poslati po pošti ali vložiti osebno na naslov: Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije, Dunajska cesta 20, 1000 Ljubljana.
    – Vloge, poslane po e-pošti, NE bodo obravnavane.
  • Dobimo računalniško opremo v izposojo ali trajno last?
    Računalniško opremo dobi vlagatelj, ki izpolnjuje pogoje, v izposojo. Ko bo knjigovodska vrednost računalnikov enaka nič, bo sklad izdal nove odločbe in bodo računalniki prešli vlagateljem v trajno last.
  • Kontakt za dodatna vprašanja:
    E-mail: miro@sklad-kadri.si

Za dodatne informacije smo vam na voljo. Zahvaljujemo se vam za vašo podporo pri naših skupnih prizadevanjih za dobrobit najranljivejših ciljnih skupin.
    Lep pozdrav,
    Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad R Slovenije.